PUBG Lite için Teknik Problemler İçin Çözüm Yöntemleri – Elektro Spor

Elektro Spor

Türkiye'nin e-spor ve oyun haberleri sitesi

PUBG Lite için Teknik Problemler İçin Çözüm Yöntemleri

Bazı oyuncularımızın, oyunu yüklediğinde ya da çalıştırdığı aşamada teknik sorunlar ile karşılaştıklarını gördük. Sizlere bu sorunları gidermenize yardımcı olacak çözümleri listeliyoruz.

Bazı oyuncuların, oyun yüklediğinde yada çalıştırdığı aşamada bazı teknik sorunlar ile karşılaşmakta. Bu sorunları gidermenize yardımcı olacak çözümleri listeliyoruz.

Yaşanan sorunların, bilgisayarınızdan kaynaklı başka sorunlar nedeniyle de oluşabilir ve aşağıda göreceğiniz çözümlerin büyük bir& olasılıkla sorununuzu giderecektir ancak. Yaşadığınız diğer problemler için estek bileti oluşturabilirsiniz.

**Download Launcher ini Fail (0x500000003 hatası) ve Launcher Başlatılamaması Hatası **

Aşağıdaki bu sorun ile karşılan bazı oyuncularımız, Windows 10 cihazlarındaki DNS ayarlarını değiştirerek, Launcher’ı (başlatıcıyı) açabilir ve oyuna giriş yapmayı deneyebilirler.

Denetim Masası Kullanarak DNS Ayarlarını Değiştirmek İçin:

  • Denetim Masası’nı açın
  • Ağ ve İnternet’e tıklayın
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın.

Açılan pencerede soldan, Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin kısayoluna tıklayın.

Açılan sayfada bağlı olduğunuz ağ bağlantısına sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede, İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçip altındaki Özellikler butonuna tıklayın.

Açılan pencerede, DNS değiştirme penceresi içerisinde, alt tarafta göreceğiniz Aşağıdaki DNS sunucu ayarlarını kullan seçeneğini işaretledikten sonra, ilk satıra ve ikinci satıra sırasıyla aşağıdaki sayıları girin.

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4 

DNS adreslerini girdikten sonra TAMAM butonuna basarak pencereyi kapatın ve yeniden launcher’ı başlatmayı deneyin.

1. Global Shader ya da Cooked Content Hatası

PUBG LITE çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, lütfen DirectX’i güncellediğinizden emin olun.

2. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine”

Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur. Bu yüzden oyuna giriş yapamıyor olacaksınız.

3. Fatal Error (Assertion Failed)

Eğer aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsanız, ekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsa, ekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.

4. NVIDIA Geforce Problemi

Aşağıdaki hata mesajını, eğer ekran kartı sürücünüz güncel değilse alıyor olabilirsiniz. Nvidia ekran kartları için sürücü yükleme adımlarını aşağıda görebilirsiniz.

5. Launcher.exe – Bad Image 

Aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorsanız, DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. Tavsiyemiz, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, ekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktır. Sorunun devamı halinde, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz – >Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere

6. SwapChain>SetFullscreenState (false,Null) failed.

Aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorsanız, DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. Tavsiyemiz, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, ekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktır. Sorunun devamı halinde, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz – >Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere

7. Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region.&

PUBG LITE, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin.

Bilgisayar saatiniz GMT +2  ise, GMT +3 ‘e getirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

8. Error – 620002

Aşağıdaki hata ile karşılaşan oyuncular, oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, websitemizden oyunu tekrar indirmesi gerekmektedir.

9. Error – Session Has Expired

Aşağıdakine benzer “Session Has Expired” ya da “Zaman Aşımına Uğrama Hatası” ile karşılaşan oyuncuların 30 dakika boyunca istemcide (launcher) hiç bir aksiyon almadan beklemesi ve istemciyi yeniden başlatması gerekmektedir.

Bilgisayarım 32 bit destekliyor, PUBG LITE oynayabilir miyim?

Üzgünüz ama PUBG LITE yalnızca 64 bit’i destekliyor.

DirectX Nasıl Yüklenir?

Yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin ve Microsoft sayfasından eklentiyi indirmek için TIKLAYIN!

Microsoft Visual C++ Nasıl Yüklenir?

Yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin ve Microsoft sayfasından eklentiyi indirmek için TIKLAYIN!

.net Framework Nasıl Yüklenir? 

Yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin ve Microsoft Sayfasından eklentiyi indirmek için TIKLAYIN!

Anti-Hile Error Mesajları ve Nedenleri

a. CRASH HAS BEEN DETECTED (Oyunun Çökmesi)

Bazı oyuncularımzın, “CRASH HAS BEEN DETECTED” hatası ile karşılaştıklarını gördük. Bu hatayı alan oyuncularımızın, bilgisayarlarında zararlı yazılım (virus, hile, vs) ya da otomatik mouse hareketleri (makro) için yazılımları olmadığından emin olmasını tavsiye ediyoruz.

En son güncellemeyle, hata uyarıları, oyuncuların sorunu tam olarak bilmelerini sağlayacak ,sorunları açıkça tanımlayacaktır. Hepinize daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

b. Failed To Initializing (Başlatılamadı)

Aşağıda gördüğünüz hata mesajının nedeni oyunun anti-cheat çözümünü başlatamamasıdır. Çözümlerinden biri bilgisayarınızı ya da Launcher’ı (istemciyi) yeniden başlatmanız olacaktır. Ayrıca, ağınıza müdahele eden programlar varsa, bu tarz programların da devre dışı olduğundan emin olunuz.

c. Unauthorized Program (İzinsiz Program)

Eğer “Your client will now close due to the detection of an unauthorized device” mesajını alıyorsanız, diğer oyunculara karşı haksız avantaj sağlayabilecek programlar, donanımlar tespit edilmiştir. Lütfen mouse makroları gibi yazılımlar ya da bunları destekleyen donanımlar kullanmadığınızdan emin olunuz.

d. Yasaklamalar

Hesap Yasağı: Eğer “You have been banned!”  mesajını alıyorsanız, hesabınız oyundan uzaklaştırılmıştır/banlanmıştır.

  • Geçici Yasak: Süreli uzaklaştırmadır.
  • Kalıcı Yasak: 100 yıl uzaklaştırmadır.

Donanım Yasağı: Donanım kimliğiniz yasaklandığında aşağıdaki hata mesajını, “Artık bu cihazda oynayamazsınız” hatası alırsınız.

Yetkisiz Cihaz

“Yetkisiz bir cihazın tespiti nedeniyle oyununuz şimdi kapanacaktır.” Adil olmayan bir avantaj elde etmek için kullanılan fare makroları ve aygıtları kesinlikle yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilgini çekebilir